image image image

Prvak sveta - asc TimeTables!!!

Program za pravljenje rasporeda časova osnovnih i srednjih školi koji je sa lakoćom uspeo da osvoji ceo svet. Govori 114 stranih jezika, kao i jezike sa naših prostora! Vlasnik je mnogih svetskih nagrada, plaketa, pohvala...

Pogledaj ceo tekst

Udžbenici za osnovnu i srednju školu

Za škole - Želite da se opredelite za sigurnu i tačnu dostavu udžbenika do Vaše škole ? Želite da svaki udžbenik bude unapred odvojen za svakog učenika ? Ili možda čak želite da svi učenici dobiju udžbenike na svoje kućne adrese ?

 

Pogledaj ceo tekst

Za sve kojima je obrazovanje životno usmerenje!

Da svaka škola u svakoj učionici ima interaktivnu tablu kao najsavremenije učilo, predstavlja cilj uspeha budućnosti i sadašnjosti obrazovanja. PANASONIC je otišao korak dalje i napravio jednu od najtraženijih interaktivnih tabli na svetu. Jednostavno pogledajte o kakvoj je tehnologiji reč.

 

Pogledaj ceo tekst
 • Raspored časova škole
 • Udžbenici
 • Interaktivne table
Škole Srednje Mačvanski okrug Ekonomsko-trgovinska škola, Šabac
sreda, 24 novembar 2010 12:35

Ekonomsko-trgovinska škola, Šabac

Rate this item
(13 votes)

Istorijat škole :


Škola je počela sa radom 13.08.1947. godine inicijativom Ministarstva trgovine i snabdevanja, a na osnovu Odluke Vlade Narodne Republike Srbije o otvaranju srednjih stručnih škola broj 725, osnovana je u Šapcu Državna trgovačka akademija. Škola je po trogodišnjem planu i programu počela upis učenika u prvi razred 02.09.1947.godine. Uredbom o ekonomskim tehnikumima iz 1949.godine škola dobija naziv Ekonomska srednja škola, kada postaje i četvorogodišnja. Škola ima oko 1.500 učenika, smeštenih u dve školske zgrade. Stara zgrada je zadužbina Stane Milanović i nalazi se pod zaštitom države. Danas škola obrazuje redovne i vanredne učenike u sledećim područjima rada: 1. ekonomija; pravo i administracija – od trećeg do četvrtog stepena stručnosti. 2. trgovina, ugostiteljstvo i turizam – od drugog do četvrtog stepena stručnosti. Problem škole je nedostatak fiskulturne sale, ali će se i on rešiti tokom narednih godina.

 

Vannastavne aktivnosti :O danu škole :


...

Priznanja i takmičenja :

 


-

Međunarodni i domaći kontakti :


...

Prijatelji škole :


...

Nagrade :


...

Još koja reč o školi :


-

Zašto upisati baš našu školu  :


-

Prekvalifikacije i dokvalifikacije - opis  :


-

Additional Info

 • Adresa škole: Masarikova 29
 • Mesto: Šabac
 • Email: -
 • Direktor škole: -
 • Kontakt telefon: 015/350-270; 350-274; 350-278; 369-691
 • Broj nastavnika: -
 • Broj učenika: -
 • Površina škole: -
 • Broj učionica: -
 • Sala za fizičko: -
 • Jezik nastave: -
 • Strani jezici: -
 • Vannastavne aktivnosti: Škola je vlasnik licence aScTimeTables
 • Smerovi i usmerenja: -
 • Broj učenika po smeru pri upisu :: -
 • Poznate ličnosti: -
 • Laboratorije i specijalni prostori za izvođenje nastave: -
Read 12553 times Last modified on nedelja, 02 januar 2011 11:39

Image Gallery

blog comments powered by Disqus
.

Najnovije vesti iz obrazovanja

Kultura

Korisni tekstovi

 • Pisanje haikua aktivira mozak
  Sastavljanje haikua, tradicionalne japanske pesme koja se sastoji od tri stiha i 17 slogova, pruža…
 • CLIL
  CLIL, akronim za Content Language Integrated Learning, je tehnika predavanja specifičnog predmeta na stranom jeziku: to…
 • Pismo polaznika letnje škole Egida 2
  IVANA DUMANČIĆ:  Ove godine sam bila 3 nedelje u Engleskoj. Moram priznati da mi je u…