image image image

Prvak sveta - asc TimeTables!!!

Program za pravljenje rasporeda časova osnovnih i srednjih školi koji je sa lakoćom uspeo da osvoji ceo svet. Govori 114 stranih jezika, kao i jezike sa naših prostora! Vlasnik je mnogih svetskih nagrada, plaketa, pohvala...

Pogledaj ceo tekst

Udžbenici za osnovnu i srednju školu

Za škole - Želite da se opredelite za sigurnu i tačnu dostavu udžbenika do Vaše škole ? Želite da svaki udžbenik bude unapred odvojen za svakog učenika ? Ili možda čak želite da svi učenici dobiju udžbenike na svoje kućne adrese ?

 

Pogledaj ceo tekst

Za sve kojima je obrazovanje životno usmerenje!

Da svaka škola u svakoj učionici ima interaktivnu tablu kao najsavremenije učilo, predstavlja cilj uspeha budućnosti i sadašnjosti obrazovanja. PANASONIC je otišao korak dalje i napravio jednu od najtraženijih interaktivnih tabli na svetu. Jednostavno pogledajte o kakvoj je tehnologiji reč.

 

Pogledaj ceo tekst
 • Raspored časova škole
 • Udžbenici
 • Interaktivne table
Škole Srednje Južnobački okrug Tehnička škola "9.Maj", Bačka Palanka
sreda, 24 novembar 2010 12:00

Tehnička škola "9.Maj", Bačka Palanka

Rate this item
(3 votes)

Istorijat škole :

Koreni naše škole kao obrazovne ustanove sežu u XIX vek (1868), kada je osnovana šegrtska škola za učenike u privredi. Šegrtska škola je decenijama osposobljavala razne zanatlije-pomoćnike i šegrte, sve do 1961. godine, kada se zbog potrebe tadašnje privrede osniva i mašinska tehnička škola. Na svom razvojnom putu škole su često menjale delatnost i nazive prateći razne transformacije i reforme obrazovanja. ŠUP «Svetozar Marković» i mašinska tehnička škola Integrisale su se 1972. godine u Srednjoškolski centar za obrazovanje tehničara i kvalifikovanih radnika «9. maj». Današnji naziv Tehnička škola «9. maj» dobila je 1994. godine. Datum u nazivu škole obeležava dan pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu. Naša osnovna delatnost je obrazovanje učenika za materijalnu proizvodnju i dalje školovanje u područjima rada : mašinstvo i obrada metala, elektrotehnika  i tekstilstvo i kožarstvo.


Vannastavne aktivnosti :O danu škole :


...

Priznanja i takmičenja :

 


-

Međunarodni i domaći kontakti :


...

Prijatelji škole :


...

Nagrade :


...

Još koja reč o školi :


Kroz aktivne forme rada (u kabinetima i laboratorijama) poklanja se velika pažnja samostalnom istraživačkom radu darovitih učenika, čiji su radovi od 2003. do 2006. godine redovno donosili zlatne plakete na međunarodnom festivalu inovacija, znanja i stvaralaštva «Tesla - fest». Radi se o sledećim radovima.
1. Maketa pogonskog motora veš mašine,
2. Maketa rada programatora veš mašine,
3. Maketa lifta sa tri stanice,
4. Maketa industrijske hladnjače sa mikroprocesorskim upravljanjem,
5. Mikroprocesorski sistemi za merenje i regulaciju potrošnje električne energije.
Naši učenici su redovni učesnici na okružnim i republičkim takmičenjima iz područja rada mašinstvo i obrada metala i elektrotehnika. U poslednjih deset godina su osvajali značajna priznanja i rezultate koji su uticali na povećanje njihove lične afirmacije i ugleda škole. Mnogi naši učenici postali su cenjeni radnici, ugledni inženjeri, profesori, magistri i doktori nauka, koji rade na fakultetima u zemlji i inostranstvu (SAD, Filadelfija), vrhunski sportisti, društveno-politički i kulturni radnici, koji ponosno ističu da su završili Tehničku školu «9. maj».
Škola ima tradicionalno dobru saradnju sa lokalnom sredinom, Pokrajinskim sekretarijatom za obrazovanje i kulturu i Ministarstvom prosvete, što značajno doprinosi svim tim rezultatima

 

Zašto upisati baš našu školu  :


-

Prekvalifikacije i dokvalifikacije - opis  :


-

Additional Info

 • Adresa škole: Kralja Petra I br. 2
 • Mesto: Bačka Palanka
 • Email: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli
 • Direktor škole: Stevan Kozomara
 • Kontakt telefon: 021/ 6041 - 472
 • Broj nastavnika: -
 • Broj učenika: -
 • Površina škole: -
 • Broj učionica: -
 • Sala za fizičko: -
 • Jezik nastave: -
 • Strani jezici: -
 • Vannastavne aktivnosti: -
 • Smerovi i usmerenja:

  ELEKTROTEHNIKA

  ČETVOROGODIŠNjI SMER

  Administrator račnarskih mreža (OGLEDNI ) 20 MESTA

  Elektrotehničar računara 30 MESTA

  Elektrotehničar energetike 30 MESTA

  TROGODIŠNjI SMER

  Elektromonter mreža i postrojenja 15 MESTA

  Elektromehaničar za termičke i rashladne uređaje 15 MESTA

  MAŠINSTVO I OBRADA METALA

  ČETVOROGODIŠNjI SMER

  Tehničar za kompjutersko upravljanje 30 MESTA

  Mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje 30 MESTA

  TROGODIŠNjI SMER

  Operater mašinske obrade - OGLED 20 MESTA

  Limar 30 MESTA


 • Broj učenika po smeru pri upisu :: -
 • Poznate ličnosti: -
 • Laboratorije i specijalni prostori za izvođenje nastave: -
Read 8141 times Last modified on sreda, 01 decembar 2010 21:27
blog comments powered by Disqus
.

Najnovije vesti iz obrazovanja

Kultura

Korisni tekstovi