image image image

Prvak sveta - asc TimeTables!!!

Program za pravljenje rasporeda časova osnovnih i srednjih školi koji je sa lakoćom uspeo da osvoji ceo svet. Govori 114 stranih jezika, kao i jezike sa naših prostora! Vlasnik je mnogih svetskih nagrada, plaketa, pohvala...

Pogledaj ceo tekst

Udžbenici za osnovnu i srednju školu

Za škole - Želite da se opredelite za sigurnu i tačnu dostavu udžbenika do Vaše škole ? Želite da svaki udžbenik bude unapred odvojen za svakog učenika ? Ili možda čak želite da svi učenici dobiju udžbenike na svoje kućne adrese ?

 

Pogledaj ceo tekst

Za sve kojima je obrazovanje životno usmerenje!

Da svaka škola u svakoj učionici ima interaktivnu tablu kao najsavremenije učilo, predstavlja cilj uspeha budućnosti i sadašnjosti obrazovanja. PANASONIC je otišao korak dalje i napravio jednu od najtraženijih interaktivnih tabli na svetu. Jednostavno pogledajte o kakvoj je tehnologiji reč.

 

Pogledaj ceo tekst
 • Raspored časova škole
 • Udžbenici
 • Interaktivne table
Škole Srednje Grad Beograd XII Beogradska gimnazija, Beograd
sreda, 24 novembar 2010 11:58

XII Beogradska gimnazija, Beograd

Rate this item
(3 votes)

Istorijat škole :

 

XII beogradska gimnazija započela je svoj rad 1963. godine i proslavila je četrdeset godina svoga postojanja u maju 2003. godine. Zgrada u kojoj se nalazi namenski je pravljena kao školski objekat 1958. i u njoj su do 1963. godine radile istovremeno dve škole: kožarska i geološka.

Školske 1965/66. godine su zgrade pripale gimnaziji. Iste godine škola je dobila svoje posebne prostorije: prostoriju za smestaj knjiga, čitaonicu i prostoriju za časopise i listove. Danas biblioteka raspolaže sa oko 15.000 knjiga.

U svom 40-godišnjem postojanju u školi su bile česte promene koje su se dešavale u našem obrazovnom sistemu. Svoju uspesnu gimnazijsku tradiciju morala je da zameni za usmereno obrazovanje koje započinje donošenjem Zakona o usmerenom obrazovanju 1976/77. godine i traje do 1990. godine. Selektivnu školu, smenjuje upis na teritorijalnom principu. Dolazi do znatnog povećanja broja odeljenja u III i IV razredu. Uvode se zanimanja iz oblasti kulture i informisanja kao sto su: novinar, organizator programa kulturnih aktivnosti, muzejski manipulant i dokumentarist i arhivski pomoćnik i arhivar u OUR-ima.

Promene u karakteru obrazovanja uslovile su i promenu naziva škole pa ona 1982. godine postaje obrazovno-vaspitna radna organizacija za struku kulture i informisanja Dimitrije Tucović. Deset godina kasnije dolazi do novih promena kada počinje da se vrši ''reforma'' takozvane usmerene škole i od 1987. godine počinju da se uvode nova zanimanja. Škola na određeni način postaje unikatne jer je jedina u Beogradu imala isključivo zanimanje kulturološko-jezičke struke. Tada je obrazovala učenike za dve struke: kulturolog-saradnik, a 1989. godine dobija i struku glumac-lutkar koje je bilo jedino odelenje u celoj Republici. Za period od 1987. do 1990. godine može se reći da predstavlja prelaz od usmerenog obrazovanja klasičnom obrazovanju koje je vraćeno februara 1990. godine. Tako je naša škola ponovo postala gimnazija. Od tada počinje da se realizuje i program gimnazije, a i vraća se naziv škole - XII beogradska gimnazija "Dimitrije Tucović"

U toku svoje istorije učenici gimnazije su osvojili mnogobrojne nagrade na gradskom, republičkom i saveznom nivou. U okviru kulturnih delatnosti škole organizovani su dani sovjetske, francuske i engleske kulture. Tom prilikom su školu posetili i ambasadori dotičnih zemalja.

1991. godine naša škola je prva u Beogradu proslavila Svetog Savu i tom prilikom svečanosti su prisustvovali Njegova svetost, patrijarh srpski gospodin Pavle i naša poznata pesnikinja Desanka Maksimović.


 

UPIS:

 

Opšti smer: - prosek 88,86 - minimalni broj bodova - 79,62

O danu škole :

 


...

Priznanja i takmičenja :

 


-

Međunarodni i domaći kontakti :

 


...

Prijatelji škole :


...

Nagrade :


...

Još koja reč o školi :


-

Zašto upisati baš našu školu  :


-

Prekvalifikacije i dokvalifikacije - opis  :


-

Additional Info

 • Adresa škole: Vojvode Stepe 82-
 • Mesto: Beograd
 • Email: -
 • Direktor škole: Svetlana Miljenović
 • Kontakt telefon: 011/2460361
 • Broj nastavnika: -
 • Broj učenika: -
 • Površina škole: -
 • Broj učionica: -
 • Sala za fizičko: -
 • Jezik nastave: -
 • Strani jezici: -
 • Vannastavne aktivnosti: -
 • Smerovi i usmerenja: -
 • Broj učenika po smeru pri upisu :: -
 • Poznate ličnosti: -
 • Laboratorije i specijalni prostori za izvođenje nastave: -
Read 4922 times Last modified on sreda, 18 april 2012 07:36
blog comments powered by Disqus
.

Najnovije vesti iz obrazovanja

Kultura

Korisni tekstovi