image image image

Prvak sveta - asc TimeTables!!!

Program za pravljenje rasporeda časova osnovnih i srednjih školi koji je sa lakoćom uspeo da osvoji ceo svet. Govori 114 stranih jezika, kao i jezike sa naših prostora! Vlasnik je mnogih svetskih nagrada, plaketa, pohvala...

Pogledaj ceo tekst

Udžbenici za osnovnu i srednju školu

Za škole - Želite da se opredelite za sigurnu i tačnu dostavu udžbenika do Vaše škole ? Želite da svaki udžbenik bude unapred odvojen za svakog učenika ? Ili možda čak želite da svi učenici dobiju udžbenike na svoje kućne adrese ?

 

Pogledaj ceo tekst

Za sve kojima je obrazovanje životno usmerenje!

Da svaka škola u svakoj učionici ima interaktivnu tablu kao najsavremenije učilo, predstavlja cilj uspeha budućnosti i sadašnjosti obrazovanja. PANASONIC je otišao korak dalje i napravio jednu od najtraženijih interaktivnih tabli na svetu. Jednostavno pogledajte o kakvoj je tehnologiji reč.

 

Pogledaj ceo tekst
 • Raspored časova škole
 • Udžbenici
 • Interaktivne table
Škole Srednje Grad Beograd "Sportska gimnazija", Beograd
sreda, 24 novembar 2010 11:39

"Sportska gimnazija", Beograd

Rate this item
(66 votes)

Istorijat škole :

 

Sportska gimnazija je sa radom počela u septembru 2002. godine. Školsku 2002/2003. godinu nastava se odvijala u 2 objekta, i to u zgradi biše XI beogradske gimnazije i u zgradi u ulici Petra Čajkovskog 2a. Te 2002. godine upisano je 6 odeljenja u prvi razred i to 4 odeljenja društveno jezičkog smera i 2 odeljenja prirodno matematičkog smera. Od naredne 2003. pa do 2007. godine Sportska gimnazija upisuje po 5 odeljenja, a od 2008. godine upisuje po 6 odeljenja na opšti smer. Školske 2010/2011. godine Sportska gimnazija ima 23 odeljenja opšteg smera, sa 690 učenika. Radimo u zgradi u ulici Petra Čajkovskog 2 i zgradu delimo sa Vojnom gimnazijom. Učenici su sportisti. Treniraju različite sportove – košarku, odbojku, fudbal, rukomet, vaterpolo, atletiku, skijanje, karate, džudo, jahanje, ples,.... Veliki broj učenika su reprezentativci za svoje godište. Sportsku gimnaziju su završili mnogi istaknuti sportisti i reprezentativci: Ivan Radenković, Luka Bogdanović, Ivan Paunić, Nikola Koprivica, Luka Rujević, Filip Filipović, Stefan Mitrović, Ivana Nešović, Nađa Ninković, Marija Rakić, Stefan Sinovec, Iva Roglić, Aleksandar Kirovski, Jovan Popović, Viktor Troicki, Igor Lucić, Aleksandar Atanasijević, Kristina Georgijev, Andrea Arsović, Jovana Vukoje, Nataša Ševarika, Filip Đorđević, Maja Miljković, Nenad Srećković, Dušan Dragović, Nina Bogićević, ... Učenici Sportske gimnazije se bave i humanitarnim radom. Organizuju različite manifestacije za učenike ometene u razvoju, iz specijalnih škola. U Sportskoj gimnaziji ove školske godine je zaposleno 54 nastavnika.

 


 

UPIS:

 Minimalan broj bodova koji je potreban za upis: 83:49


O danu škole :

 

dan škole   29.05.

Priznanja i takmičenja : 

Učenici škole su osvojili sva prva mesta na Državnim takmičenjima u košarci, odbojci i rukometu!!!


-

Međunarodni i domaći kontakti :

 


...

Prijatelji škole :


Istaknute ličnosti-učenici naše škole

1. L.Bogdanović, košarkaš                   9. M.Pucarević, odbojkašica

2. L.Rujević, atletičar                        10. I.Basara, vaterpolista

3. B.Krivokapić, glumac                       11. M.Vukićević, vaterpolista

4. F.Filipović, vaterpolista                  12. B.Jovanovski, teniserka

5. S.Mitrovic, vaterpolista                  13. I.Paunić, košarkaš

6. S.Sinivec, vaterpolista                     14. N.Bjelica, košarkaš

7. J.Brakočević, odbojkašica              15. V.Trocki, teniser

8. A.Atanasijević, odbojkašica            16. S.Babović, fudbaler

Nagrade :


...

Još koja reč o školi :

Šta je sve potrebno za upis? (osnovni uslovi): sportske potvrde, koje donose bodove po rangu takmičenja

Zašto upisati baš našu školu  :


-

Prekvalifikacije i dokvalifikacije - opis  :


-

Additional Info

 • Adresa škole: Petra Čajkovskog 2
 • Mesto: Beograd
 • Email: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli
 • Direktor škole: Vesna Muratović
 • Kontakt telefon: 011/2650754
 • Broj nastavnika: 54
 • Broj učenika: 676
 • Površina škole: -
 • Broj učionica: 23 odeljenja
 • Sala za fizičko: -
 • Jezik nastave: -
 • Strani jezici: engleski, nemački, francuski i ruski
 • Vannastavne aktivnosti: -
 • Smerovi i usmerenja: -Gimnazija opšteg smera
 • Broj učenika po smeru pri upisu :: -
 • Poznate ličnosti: -
 • Laboratorije i specijalni prostori za izvođenje nastave: -
Read 33522 times Last modified on petak, 20 april 2012 07:46

Image Gallery

blog comments powered by Disqus
.

Najnovije vesti iz obrazovanja

Kultura

Korisni tekstovi

 • IVO ANDRIĆ - MISLI
  Bolest je sirotinjska sudbina, ali i bogataška kazna. Beskorisno je u starosti produžavati život. Mladost…
 • Bavljenje sportom, ljubav i obaveza
  Fizičko vaspitanje učenika osnovne škole jeste složen i odgovoran rad.Nastavnik je u tom smislu, dužan…
 • Model uzornog pedagoga
  Studije pedagogije upućuju buduće stručnjake u tajne nauke i osposobljavaju ih za poslove koje profesija…