sreda, 24 novembar 2010 11:38

"Vojna gimnazija", Beograd

Rate this item
(73 votes)

Istorijat škole :

Vojna gimnazija je osnovana 1970. godine od strane Državnog ministarstva odbrane, sa zadatkom da priprema i motiviše učenike za nastavak školovanja na vojnim akademijama Vojske Srbije. Nastavni plan i program gimnazije verifikovao je Republički sekretarijat za nauku i obrazovanje.


U Vojnoj gimnaziji posebna pažnja posvećuje se sticanju opštih znanja od fundamentalnog značaja za studije na Vojnim akademijama, formiranju i razvoju motivacije, etičkih osobina ličnosti, intelektualnih i psiho-fizičkih sposobnosti neophodnih za poziv profesionalnog oficira.

Učenici dolaze iz svih krajeva zemlje. Zajednička želja im je da nastave školovanje u vojnim akademijama i postanu oficiri Vojske Srbije. Svi učenici stanuju u Internatu Vojne gimnazije i nose civilnu odeću koju im obezbeđuje škola. Svršeni učenici Vojne gimnazije redovno su među najuspešnijim studentima na Vojnim akademijama Vojske Srbije.


Vannastavne aktivnosti :O danu škole :


...

Priznanja i takmičenja :

 


-

Međunarodni i domaći kontakti :


...

Prijatelji škole :


...

Nagrade :


...

Još koja reč o upisu u školu :


Kandidati za upis u Vojnu gimnaziju biraju se putem konkursa, koji se raspisuje svake godine u februaru mesecu. Konkurs podrazumeva upis u 1. razred (mogu konkurisati svi svršeni učenici osnovne škole koji su završili V, VI, VII i VIII razred najmanje sa vrlo dobrim opštim uspehom i da u tim razredima iz vladanja imaju najmanje ocenu 4)

Svi kandidati za upis u Vojnu gimnaziju moraju biti muškog pola, moraju imati državljanstvo Republike Srbije, a ostali uslovi se preciziraju u Konkursu.

Selekcija kandidata za prijem u Vojnu gimnaziju podrazumeva kompletan lekarski pregled, testiranje znanja i sposobnosti i razgovor sa školskim psihologom. Nakon psihosomatske obrade, svi zdravstveno sposobni kandidati se rangiraju prema posebno utvrđenoj metodologiji. Broj kandidata sa rang liste koji se primaju, određuje se na osnovu projektovanog broja potrebnih učenika u Vojnoj gimnaziji za svaku školsku godinu.

Test iz predmeta fizička kultura za kandidate koji konkurišu za upis u VG se sastoji od rada na poligonu, koji nije vremenski ograničen i koji sadrži sedam zadataka (radnih mesta).

 

Zašto upisati baš našu školu  :


Vojna gimnazija raspolaže vrhunskim uslovima za izvođenje svih oblika obrazovno-vaspitnog rada i savremeno opremljenom nastavno-materijalnom bazom. Nastava se, najvećim delom, izvodi u školskoj zgradi u namenskim učionicama, kabinetima i laboratorijama.

U školskoj zgradi su i prostorije za posebne namene, kolektivne oblike nastave, sednice, svečane skupove, kino sala, svečana sala, didaktički kabinet, foto laboratorija i dr. Većina prostorija je povezana sistemom interne televizije.

Posebni oblici nastave se izvode na specijalizovanim poligonima, vežbalištima, aerodromima i drugim pogodnim mestima izvan lokacije Vojne gimnazije.

 

Prekvalifikacije i dokvalifikacije - opis  :


-

Additional Info

 • Adresa škole: Petra Čajkovskog
 • Mesto: Beograd
 • Email: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli
 • Direktor škole: Stević Milan, pukovnik
 • Kontakt telefon: 011/3005165
 • Broj nastavnika: -
 • Broj učenika: -
 • Površina škole: -
 • Broj učionica: -
 • Sala za fizičko: -
 • Jezik nastave: -
 • Strani jezici: -
 • Vannastavne aktivnosti: -
 • Smerovi i usmerenja: -
 • Broj učenika po smeru pri upisu :: -
 • Poznate ličnosti: -
 • Laboratorije i specijalni prostori za izvođenje nastave: -
Read 30989 times Last modified on petak, 26 novembar 2010 21:45

Image Gallery

More in this category: « "Šesta beogradska gimnazija", Beograd XIII Beogradska gimnazija, Beograd »
blog comments powered by Disqus
back to top