image image image

Prvak sveta - asc TimeTables!!!

Program za pravljenje rasporeda časova osnovnih i srednjih školi koji je sa lakoćom uspeo da osvoji ceo svet. Govori 114 stranih jezika, kao i jezike sa naših prostora! Vlasnik je mnogih svetskih nagrada, plaketa, pohvala...

Pogledaj ceo tekst

Udžbenici za osnovnu i srednju školu

Za škole - Želite da se opredelite za sigurnu i tačnu dostavu udžbenika do Vaše škole ? Želite da svaki udžbenik bude unapred odvojen za svakog učenika ? Ili možda čak želite da svi učenici dobiju udžbenike na svoje kućne adrese ?

 

Pogledaj ceo tekst

Za sve kojima je obrazovanje životno usmerenje!

Da svaka škola u svakoj učionici ima interaktivnu tablu kao najsavremenije učilo, predstavlja cilj uspeha budućnosti i sadašnjosti obrazovanja. PANASONIC je otišao korak dalje i napravio jednu od najtraženijih interaktivnih tabli na svetu. Jednostavno pogledajte o kakvoj je tehnologiji reč.

 

Pogledaj ceo tekst
 • Raspored časova škole
 • Udžbenici
 • Interaktivne table
Škole Srednje Grad Beograd Geološka i hidrometereološka srednja škola "Milutin Milanković", Beograd
sreda, 24 novembar 2010 11:34

Geološka i hidrometereološka srednja škola "Milutin Milanković", Beograd

Rate this item
(43 votes)

Istorijat škole :

JEDINSTVENA SREDNJA STRUCNA SKOLA U ZEMLJI

Geoloska i hidrometeoroloska skola "Milutin Milankovic" u Beogradu postoji vise od pola veka. Pocela je sa radom 1948 godine. U pocetku je skolovanje ucenika geoloske i hidrometeoroloske struke teklo odvojeno.

Hidrometeoroloska skola osnovana je 21.02.1948. godine u cilju obucavanja i dobijanja srednje strucnih kadrova za potrebe hidrometeoroloske sluzbe.

Hidrometeoroloska skola je formirana pod nadzorom Saveznog Hidrometeoroloskog Zavoda.

28.9.1948. osnovan je Geoloski tehnikum u Pancevu i tako pocinje obrazovanje kadrova geoloske struke.

1953 godine Geoloski tehnikum prerasta u Geolosku srednju tehnicku skolu sa sedistem u Beogradu.

Od 1979 godine nastaje jedinstvena srednja skola geoloske i hidrometeoroloske struke koja od 1989. nosi ime velikana nase i svetske nauke Milutina Milankovica. Skola se nalazi u Beogradu na Vozdovcu u Esad pasinoj ulici 26. Nosi ime naucnika koji je , objedinivsi vise naucnih oblasti , shvatio put proslosti i buducnosti planete na kojoj zivimo.

To je JEDINO mesto u nasoj zemlji gde se skoluju buduci strucnjaci za zemlju vodu i vazduh. Mnogi nasi svrseni ucenici , nastavivsi skolovanje , afirmisali su geolosku i hidrometeorolosku sluzbu.


Vannastavne aktivnosti :O danu škole :


...

Priznanja i takmičenja :

 


-

Međunarodni i domaći kontakti :


...

Prijatelji škole :


...

Nagrade :


...

Još koja reč o školi :


Skola se po potencijalima , raspolozivoj opremi , broju ucenika i razvijenoj saradnji sa privredom svrstava u red vodecih unikatnih srednjeskolskih institucija u nasoj zemlji. Ona ima 22 odeljenja od cega je 8 odeljenja-meteoroloski tehnicar, 5 odeljenja-hidroloski tehnicar, a ostala odeljenja su geoloske struke. Predmetni profesori su dugogodisnji predavaci odgovarajucih strucnih sprema. U okviru dve osnovne struke ucenici nase skole opredeljuju se za jedno od sledecih zanimanja :
Geoloski tehnicar za istrazivanje mineralnih sirovina
Geoloski tehnicar za geotehniku i hidrogeologiju
Geobusac
Hidroloski tehnicar
Meteoroloski tehnicar

Sva zanimanja su cetvrtog stepena strucnosti osim zanimanja Geobusac koje je proizvodno zanimanje treceg stepena strucnosti. Zanimanje je deficitarno te su mogucnosti brzog zaposljavanja realne sto ne iskljucuje mogucnosti daljeg obrazovanja ucenika vanrednim upisom na cetvrti stepen strucnosti geoloskog smera u skoli. Upis ucenika na ovo zanimanje vrsi se BEZ POLAGANJA KVALIFIKACIONOG ISPITA i ogranicavanja broja upisanih djaka.

Skola je vise puta pohvaljena , a 1982. i odlikovana Ordenom rada sa zlatnim vencem.

 

Zašto upisati baš našu školu  :Šta kada diplomiram - prohodnost        Po završetku školovanja učenici se mogu zaposliti u različitim naučno-tehničkim , prevashodno geološkim i hidrometeorološkim institucijama i zavodima , projektnim organizacijama i kompanijama , geološkim službama rudnika kako u našoj zemlji tako i u inostranstvu ( geosciencejobs , earthworksjobs , miscojobs )
Ukoliko žele da nastave školovanje učenici mogu konkurisati na sve fakultete tehničke struke i na većinu fakulteta društvenih nauka.
Spisak organizacija sa kojima se sarađuje u ostvarivanju programskih sadržaja škole ( a samim tim i potencijalnim mogućnostima zaposlenja ).
•Savezni hidrometeoroloski zavod u Beogradu•Aerodrom " Beograd " - Surcin•Aerodrom " Batajnica " - SUKL•Beogradski vodovod•Luka " Beograd "•" Geozavod " Beograd•Rudarsko geoloski fakultet•" Naftagas " - Novi Sad•Naucno istrazivacka stanica " Petnica "•CIP - Beograd•Institut za puteve , Beograd•Stanice i poligoni na teritoriji Srbije•Republicki hidrometeoroloski zavod•Institut " Jaroslav Cerni "•" Naftagas " geofizicki institut Beograd•REIK " Kolubara " - Tamnava•Rudnik " Rudnik "•Geozavod•Geoinstitut , Beograd•Geosonda•Masinski centar - Lestane•PIM - Beograd•" Kosovoprojekt " - Beograd•Seizmoloski zavod Srbije•Institut za ispitivanje materijala•Hidroelektrana " Djerdap "

 

Prekvalifikacije i dokvalifikacije - opis  :


-

Additional Info

 • Adresa škole: Esad Pašina 26
 • Mesto: Beograd
 • Email: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli
 • Direktor škole: Ivančević Mirjana
 • Kontakt telefon: 011/3098084
 • Broj nastavnika: -
 • Broj učenika: -
 • Površina škole: -
 • Broj učionica: -
 • Sala za fizičko: -
 • Jezik nastave: -
 • Strani jezici: -
 • Vannastavne aktivnosti: -
 • Smerovi i usmerenja:

  EKOLOGIJA

  •Tehničar za zaštitu životne sredine

    GEOLOGIJA - Geotehnika i hidrogeologija

  •Geološki tehničar za geotehniku i hidrogeologiju

    GEOLOGIJA - Istraživanje ležišta mineralnih sirovina

   •Geološki tehničar za istraživanje mineralnih sirovina

    METEOROLOGIJA•Meteorološki tehničar  

  HIDROLOGIJA •Hidrološki tehničar


 • Broj učenika po smeru pri upisu :: -
 • Poznate ličnosti: -
 • Laboratorije i specijalni prostori za izvođenje nastave: -
Read 19603 times Last modified on subota, 27 novembar 2010 18:54

Image Gallery

blog comments powered by Disqus
.

Najnovije vesti iz obrazovanja

Kultura

Korisni tekstovi