image image image

Prvak sveta - asc TimeTables!!!

Program za pravljenje rasporeda časova osnovnih i srednjih školi koji je sa lakoćom uspeo da osvoji ceo svet. Govori 114 stranih jezika, kao i jezike sa naših prostora! Vlasnik je mnogih svetskih nagrada, plaketa, pohvala...

Pogledaj ceo tekst

Udžbenici za osnovnu i srednju školu

Za škole - Želite da se opredelite za sigurnu i tačnu dostavu udžbenika do Vaše škole ? Želite da svaki udžbenik bude unapred odvojen za svakog učenika ? Ili možda čak želite da svi učenici dobiju udžbenike na svoje kućne adrese ?

 

Pogledaj ceo tekst

Za sve kojima je obrazovanje životno usmerenje!

Da svaka škola u svakoj učionici ima interaktivnu tablu kao najsavremenije učilo, predstavlja cilj uspeha budućnosti i sadašnjosti obrazovanja. PANASONIC je otišao korak dalje i napravio jednu od najtraženijih interaktivnih tabli na svetu. Jednostavno pogledajte o kakvoj je tehnologiji reč.

 

Pogledaj ceo tekst
  • Raspored časova škole
  • Udžbenici
  • Interaktivne table
Korisni Veliki odmor Pismo polaznika letnje škole Egida 3
subota, 20 novembar 2010 20:33

Pismo polaznika letnje škole Egida 3

Rate this item
(0 votes)

MARIJA BRDARIĆ:   

Učenje jezika u inostranstvu je od izuzetne koristi za svakog ko namerava da se služi nekim stranim jezikom u budućnosti. Pa čak i ako to nije osnovni cilj. Upoznavanje novih,inostranih prijatelja je neponovljivo iskustvo. Kao osnovnu prednost navela bih činjenicu da si konstantno primoran da koristiš dati strani jezik i da na taj način nesvesno napreduješ u svom učenju. Najlepši utisak zaista jeste upoznavanje novih ljudi iz različith krajeva sveta, tj. učenje o njihovim kulturama i običajima, a sve kroz upotrebu jezika. Imala sam priliku dva puta da budem u Beču, i u ActiLingua školi,i svi moji utisci su krajnje pozitivni. Iako moji boravci nisu bili duži od dve nedelje,primetila sam izvesne napretke u mom znanju nemačkog jezika. Škola,odnosno njeno osoblje zaista zaslužuju svaku pohvalu.Organizacija je na visokom nivou, a profesori su obrazovani, uglavnom mladi ljudi, uvek spremni da pomognu. Škola je na veoma dobroj lokaciji u gradu,svega nekoliko stanica tramvajem od strogog centra grada. Ono što se meni najviše dopalo, jesu vannastavne aktivnosti u organizaciji škole. Uglavnom su to obilasci grada ili odlasci u bioskop, gde se naravno događaju nezaboravna druženja. Stekla sam takođe nova znanja iz gramatike,govora i pisanja. Škola je veoma lepo opremljena i atmosfera u njoj je prijatna, a što je najvažnije poseduje nekoliko desetina računara sa mogućnošću korišćenja interneta. Toliko od mene! 

 IVANA INĐIĆ:  

Kada smo odlučile, Danica i ja, da leto provedemo u Rimu- nismo pogrešile. Htele smo da naučimo jezik, vidimo Večni grad, odmorimo se i uz sve to- da se dobro provedemo. Sve od navedenog (i još po nešto) nađle smo baš u Rimu.Naš dan počinjao je odlaskom u školu. Nastava traje tri sata, u toku kojih se smenjuju dva predavača. Kurs je zasnovan na konverzaciji, što razlikuje skolu od drugih. I vidan napredak u znanju jezika nije izostao! Jednom nedeljno su organizovani časovi u prirodi gde smo dobili priliku da vidimo mesta koja nisu na mapi i o kojima ne piše ništa u turističkim vodičima. Neka mesta mogu da vam pokazu samo ljudi koji imaju tu sreću da žive baš u Rimu. Najbolje iskustvo koje nosimo iz Rima su stečena prijateljstva, koja će, verujem, potrajati još dugo...Sve što smo doživele, videle i naučile ostavilo je snažan utisak na nas. Rim je jedan od retkih gradova koji ima sve, i zato svako ko ima priliku treba da doživi Rim na svoj način.

Read 3955 times
blog comments powered by Disqus
.

Najnovije vesti iz obrazovanja

Kultura

Korisni tekstovi