image image image

Prvak sveta - asc TimeTables!!!

Program za pravljenje rasporeda časova osnovnih i srednjih školi koji je sa lakoćom uspeo da osvoji ceo svet. Govori 114 stranih jezika, kao i jezike sa naših prostora! Vlasnik je mnogih svetskih nagrada, plaketa, pohvala...

Pogledaj ceo tekst

Udžbenici za osnovnu i srednju školu

Za škole - Želite da se opredelite za sigurnu i tačnu dostavu udžbenika do Vaše škole ? Želite da svaki udžbenik bude unapred odvojen za svakog učenika ? Ili možda čak želite da svi učenici dobiju udžbenike na svoje kućne adrese ?

 

Pogledaj ceo tekst

Za sve kojima je obrazovanje životno usmerenje!

Da svaka škola u svakoj učionici ima interaktivnu tablu kao najsavremenije učilo, predstavlja cilj uspeha budućnosti i sadašnjosti obrazovanja. PANASONIC je otišao korak dalje i napravio jednu od najtraženijih interaktivnih tabli na svetu. Jednostavno pogledajte o kakvoj je tehnologiji reč.

 

Pogledaj ceo tekst
 • Raspored časova škole
 • Udžbenici
 • Interaktivne table
Škole Osnovne Po okruzima Nišavski okrug O.Š. "Vožd Karađorđe", Niš
četvrtak, 18 novembar 2010 14:43

O.Š. "Vožd Karađorđe", Niš

Rate this item
(9 votes)

Istorijat škole :


Osnovna škola ,,Vožd Karađorđe’’ u Nišu počela je sa radom 05.11.1889. godine i od onda do danas prošlo je 115 školskih godina.

Radila je neprekidno od svog osnivanja do danas. U vreme drugog svetskog rata dolazilo je do kratkih prekida u radu zbog jakih zima i smeštaja okupatorske vojske i 1999. godine zbog bombardovanja od strane NATO pakta

U početku, bila je to samo muška osnovna škola, da bi se posle nekoliko godina otvorila i ženska odeljenja. Ime škole je često menjano. Najpre je to bila ,,Škola na Stambol - kapiji’’,nešto kasnije ,,Škola u pirotskoj ulici’’a zatim i ,,Škola u Voždovoj ulici’’.

Školske 1934/35. godine dobija ime ,,Državna narodna škola Vožd Karađorđe’’, godine 1949. postaje ,,Prva sedmoljetka’’, 1950/51. ,,Prva osmoljetka’’. Sredinom 60-ih godina dobija ime OŠ ,,Vožd Karađorđe’’ koje i danas nosi. Zbog velikog broja đaka ova škola je doživela nekoliko ,,deoba’’ đaka i nastavnika. Tako su nastale škole ,,21.maj’’, ,,Ratko Vukićević’’ i ,,Sveti Sava’’.Danas škola ima 875 učenika smeštenih u 36 odeljenja i 52 nastavnika i saradnika. Godišnje ovu školu završi oko 130 učenika .

U okviru škole radi i jedna predškolska grupa, a ove godine je posle 15 godina pauze ponovo otvoren produženi boravak za učenike prvog razreda.

Za izuzetne rezultate u proteklih 100 godina rada, škola je 1990. godine odlukom Predsedništva SFRJ dobila ,,Orden zasluga za narod sa srebrnim zracima’’. Škola je dobitnik nagrade ,,Učitelj Tasa’’. Takođe je i dobitnik prve nagrade za unutrašnje uređenje škole.

Reon škole obuhata područje grada između ulica Voždove, Trga Oslobođenja, Nišave, Vojvode Tankosića i Braće Tasković.


 

Vannastavne aktivnosti :O danu škole :


...

Priznanja i takmičenja :


...

Međunarodni i domaći kontakti :

 


...

Prijatelji škole :


...

Nagrade : 


...

Još koja reč o školi :


...

Additional Info

 • Adresa škole: Vožda Karađorđa 29
 • Mesto: 18000 NIŠ
 • Email: -
 • Direktor škole: -
 • Kontakt telefon: +381 18 527 877
 • Broj nastavnika: -
 • Broj učenika: -
 • Površina škole: -
 • Broj učionica: -
 • Sala za fizičko: -
 • Jezik nastave: -
 • Strani jezici: -
 • Vannastavne aktivnosti: -
Read 6771 times Last modified on sreda, 01 decembar 2010 10:31
blog comments powered by Disqus

Srednje škole Nišavski okrug

.

Najnovije vesti iz obrazovanja

Kultura

Korisni tekstovi